Jak osusza się budynek?

osuszanie budynkówZawilgocenie jest problemem w wielu domach. Zdarza się z różnych przyczyn. Czasami izolacja przed zimnem jest zbyt szczelna, przez co wentylacja nie nadąża z wyciąganiem wody powstałej w kuchni przy gotowaniu lub w łazience, gdy ktoś bierze prysznic lub kąpiel.

Czasami osuszanie budynków okazuje się potrzebne, ponieważ dom jest stary i jego wyeksploatowane fundamenty nie są wystarczająco dobrze chronione przez wilgocią wód gruntowych. Dość często wina leży po stronie braku podpiwniczenia budynku lub nawet małych uszkodzeń w instalacji wodociągowej.

Jak wygląda osuszanie ściany? Służą do tego między innymi specjalne tynki renowacyjne. Nakłada się je w miejscach, które są zawilgocone. Najpierw jednak należy bardzo dokładnie ustalić przyczyny i usunąć je, na przykład wykonać osuszanie fundamentów – w przeciwnym razie samo usunięcie skutków nie wystarczy na długo. Taki tyn nakłada się jedną lub dwoma grubymi warstwami. Jego struktura pozwala na to, by nagromadzona wilgoć odparowała ze ścian i w efekcie ściany pozostają suche.

Osuszanie budynków to czynność, którą trzeba przeprowadzić przy zawilgoceniu, ponieważ przebywanie w takich pomieszczeniach może być bardzo niezdrowe dla układy oddechowego lub stawów. Także wygląd zawilgoconych ścian daleko odbiega od wyglądu przyjemnego, zadbanego wnętrza – a przecież każdemu zależy na tym, by dobrze czuć się we własnym domu.

Niekiedy koniecznym okazuje się tez osuszanie fundamentów, zwłaszcza gdy winę stanowią wody gruntowe lub budynek jest stary.

Permalink do tego artykułu: https://natelebimkach.pl/jak-osusza-sie-budynek/